2:54 pm - Sunday October 22, 2017

Women Russia Cup 2013

 

Cup of Russia 2013. Women. The preliminary stage.

 
ZONE 1 (TYUMEN)
 
Team Number 1 2 3 4 5 6 And In P Pts Steam
Dinamo-Kazan 
(Kazan)
1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 5 5 0 15 15:0
Tyumen Tyumen State University 
(Tyumen region)
2 0:3 3:0 3:0 3:1 3:0 5 4 1 12 12:4
Ufimochka-UGNTU 
(Ufa)
3 0:3 0:3 3:0 3:0 3:0 5 3 2 9 9:6
Sakhalin 
(Yuzhno-Sakhalinsk)
4 0:3 0:3 0:3 3:1 3:0 5 2 3 6 6:10
Polytech 
(Kursk region)
5 0:3 1:3 0:3 1:3 3:1 5 1 4 3 5:13
Nadezhda
(Serpukhov region)
6 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 5 0 5 0 1:15
 
Findings
       
Date   Tour   Teams   Findings
02/10/13   1st round   Tyumen (Tyumen region) : Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)   3:0 (25:22, 25:20, 25:19)
02/10/13   1st round   Ufimochka-UGNTU (Ufa) : Nadezhda (Serpukhov region)   3:0 (25:10, 25:15, 25:18)
02/10/13   1st round   Dinamo-Kazan (Kazan) : Polytech (Kursk region)   3:0 (25:18, 25:13, 25:18)
03/10/13   1st round   Dinamo-Kazan (Kazan) : Tyumen (Tyumen region)   3:0 (25:18, 25:19, 25:16)
03/10/13   1st round   Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk) : Ufimochka-UGNTU (Ufa)   0:3 (14:25, 16:25, 17:25)
03/10/13   1st round   Polytech (Kursk region) : Hope (Serpukhov district)   3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:12)
04/10/13   1st round   Tyumen (Tyumen region) : Polytech (Kursk region)   3:1 (25:19, 24:26, 25:13, 25:19)
04/10/13   1st round   Ufimochka-UGNTU (Ufa) : Dinamo-Kazan (Kazan)   0:3 (17:25, 22:25, 20:25)
04/10/13   1st round   Nadezhda (Serpukhov district) : Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)   0:3 (24:26, 13:25, 19:25)
06.10.13   1st round   Tyumen (Tyumen region) : Ufimochka-UGNTU (Ufa)   3:0 (25:18, 25:23, 25:18)
06.10.13   1st round   Polytech (Kursk region) : Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)   1:3 (23:25, 25:20, 23:25, 14:25)
06.10.13   1st round   Dinamo-Kazan (Kazan) : Nadezhda (Serpukhov region)   3:0 (25:16, 25:13, 25:16)
10/07/13   1st round   Nadezhda (Serpukhov district) : Tyumen (Tyumen region)   0:3 (9:25, 20:25, 15:25)
10/07/13   1st round   Ufimochka-UGNTU (Ufa) : Polytech (Kursk region)   3:0 (25:15, 25:19, 25:23)
10/07/13   1st round   Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk) : Dinamo-Kazan (Kazan)   0:3 (18:25, 15:25, 18:25)
 
 
ZONE 2 (VOLGODONSK)
 
Team Number 1 2 3 4 5 6 T W L Pts Steam
Dinamo 
(Moscow)
1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 5 5 0 15 15:1
Proton 
(Saratov region)
2 0:3 3:2 3:0 3:2 3:0 5 4 (2) 1 10 12:7
Fakel 
(Novy Urengoy)
3 1:3 2:3 3:1 3:0 3:0 5 3 2 10 12:7
Avtodor-Metar 
(Chelyabinsk)
4 0:3 0:3 1:3 3:1 3:0 5 2 3 6 7:10
Voronezh 
(Voronezh)
5 0:3 2:3 0:3 1:3 3:1 5 1 4 4 6:13
Impulse-Sports 
(Volgodonsk)
6 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 5 0 5 0 1:15
 
Findings
       
Date   Tour   Teams   Findings
02/10/13   1st round   Dinamo (Moscow) : Impulse-Sports (Volgodonsk)   3:0 (25:5, 25:10, 25:11)
02/10/13   1st round   Proton (Saratov region) : Voronezh (Voronezh)   3:2 (25:18, 25:14, 24:26, 22:25, 15:9)
02/10/13   1st round   Fakel (Novy Urengoy) : Avtodor-Metar (Chelyabinsk)   3:1 (18:25, 25:21, 25:12, 25:20)
03/10/13   1st round   Impulse-Sports (Volgodonsk) : Voronezh (Voronezh)   1:3 (11:25, 25:20, 20:25, 16:25)
03/10/13   1st round   Dinamo (Moscow) : Fakel (Novy Urengoy)   3:1 (25:18, 26:24, 23:25, 25:20)
03/10/13   1st round   Avtodor-Metar (Chelyabinsk) : Proton (Saratov region)   0:3 (20:25, 27:29, 19:25)
04/10/13   1st round   Fakel (Novy Urengoy) : Impulse-Sports (Volgodonsk)   3:0 (25:20, 25:10, 25:18)
04/10/13   1st round   Voronezh (Voronezh) : Avtodor-Metar (Chelyabinsk)   1:3 (17:25, 28:26, 17:25, 22:25)
04/10/13   1st round   Proton (Saratov region) : Dinamo (Moscow)   0:3 (19:25, 21:25, 20:25)
06.10.13   1st round   Impulse-Sports (Volgodonsk) : Avtodor-Metar (Chelyabinsk)   0:3 (21:25, 25:27, 12:25)
06.10.13   1st round   Fakel (Novy Urengoy) : Proton (Saratov region)   2:3 (25:23, 19:25, 25:21, 22:25, 8:15)
06.10.13   1st round   Dinamo (Moscow) : Voronezh (Voronezh)   3:0 (25:18, 25:22, 28:26)
10/07/13   1st round   Proton (Saratov region) : Impulse-Sports (Volgodonsk)   3:0 (25:15, 25:19, 25:13)
10/07/13   1st round   Avtodor-Metar (Chelyabinsk) : Dinamo (Moscow)   0:3 (22:25, 20:25, 15:25)
10/07/13   1st round   Voronezh (Voronezh) : Fakel (Novy Urengoy)   0:3 (21:25, 18:25, 17:25)
 
 
ZONE 3 (KRASNOYARSK)
 
Team Number 1 2 3 4 5 6 T W L Pts Steam
Omichka 
(Omsk region)
1 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0 5 5 0 15 15:2
Dinamo 
(Krasnodar)
2 1:3 3:0 3:0 3:0 3:0 5 4 1 12 13:3
Leningradka 
(St. Petersburg)
3 0:3 0:3 3:1 3:2 3:0 5 3 (1) 2 8 9:9
Hara Morin 
(Ulan-Ude)
4 0:3 0:3 1:3 3:2 3:0 5 2 (1) 3 5 7:11
Yenisei 
(Krasnoyarsk)
5 1:3 0:3 2:3 2:3 3:1 5 1 4 5 8:13
Primorochka 
(Primorye)
6 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 5 0 5 0 1:15
 
Findings
       
Date   Tour   Teams   Findings
02/10/13   1st round   Hara Morin (Ulan-Ude) : Yenisei (Krasnoyarsk)   3:2 (26:28, 25:18, 11:25, 25:17, 16:14)
02/10/13   1st round   Omichka (Omsk region) : Primorochka (Primorye)   3:0 (25:19, 25:19, 25:22)
02/10/13   1st round   Dinamo (Krasnodar) : Leningradka (St. Petersburg)   3:0 (25:19, 25:18, 25:17)
03/10/13   1st round   Primorochka (Primorye) : Yenisei (Krasnoyarsk)   1:3 (22:25, 25:21, 17:25, 15:25)
03/10/13   1st round   Leningradka (St. Petersburg) : Hara Morin (Ulan-Ude)   3:1 (26:24, 29:27, 32:34, 25:20)
03/10/13   1st round   Omichka (Omsk region) : Dinamo (Krasnodar)   3:1 (18:25, 25:12, 25:17, 25:16)
04/10/13   1st round   Yenisei (Krasnoyarsk) : Leningradka (St. Petersburg)   2:3 (27:29, 25:13, 25:23, 18:25, 9:15)
04/10/13   1st round   Dinamo (Krasnodar) : Primorochka (Primorye)   3:0 (25:16, 25:15, 25:13)
04/10/13   1st round   Hara Morin (Ulan-Ude) : Omichka (Omsk region)   0:3 (23:25, 16:25, 15:25)
06.10.13   1st round   Omichka (Omsk region) : Yenisei (Krasnoyarsk)   3:1 (19:25, 25:23, 25:19, 25:13)
06.10.13   1st round   Primorochka (Primorye) : Leningradka (St. Petersburg)   0:3 (18:25, 24:26, 13:25)
06.10.13   1st round   Dinamo (Krasnodar) : Hara Morin (Ulan-Ude)   3:0 (25:22, 25:16, 25:14)
10/07/13   1st round   Yenisei (Krasnoyarsk) : Dinamo (Krasnodar)   0:3 (19:25, 11:25, 16:25)
10/07/13   1st round   Leningradka (St. Petersburg) : Omichka (Omsk region)   0:3 (21:25, 17:25, 21:25)
10/07/13   1st round   Hara Morin (Ulan-Ude) : Primorochka (Primorye)   3:0 (27:25, 25:22, 25:17)
 
 
ZONE 4 (YEKATERINBURG)
 
Team Number 1 2 3 4 5 T W L Pts Steam
Uralochka-NTMK 
(Sverdlovsk region)
1 3:0 3:0 3:0 3:0 4 4 0 12 12:0
Zarechie Odintsovo
(Moscow region)
2 0:3 3:0 3:0 3:0 4 3 1 9 9:3
Severstal 
(Cherepovets)
3 0:3 0:3 3:0 3:1 4 2 2 6 6:7
Sparta 
(Nizhny Novgorod)
4 0:3 0:3 0:3 3:1 4 1 3 3 3:10
Loko-Angara 
(Irkutsk)
5 0:3 0:3 1:3 1:3 4 0 4 0 2:12
 
Findings
       
Date   Tour   Teams   Findings
02/10/13   1st round   Uralochka-NTMK (Sverdlovsk region) : Loko-Angara (Irkutsk)   3:0 (25:11, 25:16, 25:19)
02/10/13   1st round   Zarechie Odintsovo (Moscow region) : Sparta (Nizhny Novgorod)   3:0 (25:13, 25:17, 25:16)
03/10/13   1st round   Uralochka-NTMK (Sverdlovsk region) : Zarechie Odintsovo (Moscow region)   3:0 (25:23, 25:23, 25:22)
03/10/13   1st round   LoKo-Angara (Irkutsk) : Severstal (Cherepovets)   1:3 (19:25, 18:25, 27:25, 24:26)
04/10/13   1st round   Zarechie Odintsovo (Moscow region) : Loko-Angara (Irkutsk)   3:0 (25:22, 25:14, 25:15)
04/10/13   1st round   Severstal (Cherepovets) : Sparta (Nizhny Novgorod)   3:0 (25:15, 25:15, 25:14)
05/10/13   1st round   Loko-Angara (Irkutsk) : Sparta (Nizhny Novgorod)   1:3 (23:25, 21:25, 25:14, 21:25)
06.10.13   1st round   Severstal (Cherepovets) : Zarechie Odintsovo (Moscow region)   0:3 (21:25, 17:25, 23:25)
06.10.13   1st round   Sparta (Nizhny Novgorod) : Uralochka-NTMK (Sverdlovsk region)   0:3 (22:25, 21:25, 20:25)
10/07/13   1st round   Uralochka-NTMK (Sverdlovsk region) : Severstal (Cherepovets)   3:0 (25:16, 25:16, 25:14)